نایلون زباله چیست و انواع آن کدام است؟

نایلون زباله چیست و انواع آن کدام است؟

نایلون زباله یکی از پرمصرف ترین اقلام مصرفی در زندگی روزمره تمامی مردم در سراسر جهان می باشد. نایلون، نوعی فیلم دمشی است که از پلی‌اتیلن تولید می‌شود. چهار عنصر کربن، هیدورژن، نیتروژن و اکسیژن از عناصر سازنده نایلون به شمار می‌روند. در این مقاله از سایت چاپم کن به بررسی نایلون زباله و همه چیز درباره آن می پردازیم. با ما همراه باشید و در انتها می توانید سئوالات و نظرات خود را بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

تاریخچه نایلون

برای اولین بار شخصی به نام والاس کاروترز در مرکز تحقیقاتی دوپونت، پلیمری به نام نایلون را تولید کرد. این کار در سال ۱۹۳۵ میلادی انجام شد. مصرف این محصول پلیمری به سرعت در بین عموم مردم رواج پیدا کرد. برس مسواک و جوراب زنانه در زمره نخستین مصارف تجاری نایلون هستند که به ترتیب در سال‌های ۱۹۳۸ و ۱۹۴۰ میلادی تولید شدند.

شاید این سوال برای‌ شما پیش بیاید که چرا نایلون تولید شد و در تولید محصولات گوناگون مورد استفاده قرار گرفت؟

پاسخ این سوال را باید در جنگ جهانی دوم جستجو کرد. در آن سال‌ها به دلیل کمبود شدید ابریشم در کشورهای مختلف،‌ محققان به دنبال جایگزینی برای ابریشم بودند؛ البته نه برای مصارف معمولی بلکه برای کاربردهای جنگی از جمله تولید چتر نجات و تایرهای برخی خودروهای نظامی. اما پس از جنگ جهانی دوم، پای نایلون به عرصه تولید محصولات دیگری از جمله فرش و موکت باز شد.

نایلون زباله

راهنمای انتخاب نوع پلاستیک (نایلون) زباله

کیسه های زباله نوع های بسیار متفاوتی دارد که باز باید با توجه به نیازی که دارید یکی از انواع پلاستیک های زباله زیر را انتخاب کنید که عبارتند از :

 • کیسه زباله فله ( کیلویی ) : این نوع کیسه زباله دوخت خورده و به صورت کیلوی یا همان فله ای به مشتری تحویل داده می شود .
 • کیسه زباله تجزیه پذیر : همانطور که از نام این نوع مشخص است قابلیت زیست تخریب پذیری در طبیعت را دارد و کاملا با محیط طبیعی سازگار است . این که کیسه زباله در چه بازه زمانی تجزیه شود به انتخاب مشتری است ( از 3 تا 5 سال  )
 • کیسه زباله جعبه ای : یکی دیگر از آسان مصرف ترین نوع های پلاستیک زباله نمونه های جعبه ای است که نحوه مصرف آن دقیقا همانند دستمال کاغذی جعبه ای است .
 • کیسه زباله های عفونی و بیمارستانی : این نوع کیسه زباله به علت استفاده برای مواد عفونی در موارد بهداشتی استفاده می شود و باید یک چاپ بیوهازارد داشته باشد ، اینگونه زباله های عفونی ، که تشکیل شده از خلط ، خون ، ترشحات بیماران و … می باشند نیازمند به امحاء و ضدعفونی کردن دارند .
 • کیسه زباله رولی پرفراژ دار : همانطور که از نام این نوع مشخص است ، این نوع به صورت رولی تولید شده و با استفاده از پرفراژ جدا می شود که به عنوان یکی از آسان مصرف ترین نوع های کیسه زباله انتخاب می شود . طول رول و دیگر موارد بدون محدودیت قابل اختصاص سازی می باشد ( می توانید این محصول را با لفاف بسته بندی مورد نظر خود سفارش دهید و آن را به صورت عمده در فروشگاه های پلاستیکی پخش کنید، یعنی تولید اختصاصی برای شما با چاپ مورد نظر شما )

راهنمای انتخاب سایز و ضخامت نایلون زباله

باید با توجه به نوع نیازی که دارید در اولین مرحله سایز پلاستیک زباله و ضخامت مورد نظر خود را انتخاب کنید ، در بخش زیر با توجه به کیسه زباله های بزرگ و کوچک ابعاد معمول سفارش ارائه شده است .البته باید در اولین مرحله مواد اولیه تولید خود را انتخاب کنید ( نایلونی یا نایلکسی ) ، که به علت مقاومت ، استحکام و قابلیت کشسانی بیشتر نایلکس در بیشتر موارد از مواد اولیه نایلکسی برای کیسه های زباله استفاده می شود .

سایز انتخابی شما تاثیر مستقیمی در ضخامت پلاستیک زباله دارد ، یعنی هر چقدر سایز بزرگتر باشد باید ضخامت هم افزایش یابد . اما در کل باید با توجه به نیازی که از انواع پلاستيک زباله دارید ضخامت را انتخاب کنید ، شاید پلاستیک زباله ای با کوچکترین ابعاد ممکنه نیازمند بیشترین حد ضخامت باشد ، به همین دلیل باید ضخامت هم خود مشتری انتخاب کند .

مسئله ضخامت، یکی از موارد تفاوت نایلون و نایلکس است. هر دو این محصولات را می‌توان در ضخامت زیاد تولید کرد. اما در فرآیند تولید نایلون با ضخامت کم و نازک، مشکلات و چالش‌های زیادی وجود دارد و لذا معمولا نایلون‌ها را فقط در ضخامت‌های متوسط و زیاد مشاهده می‌کنید. اما نایلکس را می‌توان در ضخامت‌های بسیار کم نیز بدون هیچ مشکلی تولید کرد.

ضخامت کیسه زباله به طور معمول از 40 میکرون تا 300 میکرون انتخاب می شود .

سایز انواع نایلون زباله کوچک و متوسط

سایز انواع پلاستیک زباله کوچک و متوسط عبارتند از :

 • کیسه زباله سایز 60 در 50
 • کیسه زباله سایز 70 در 55
 • کیسه زباله سایز 80 در 60
 • کیسه زباله سایز 80 در 60
 • کیسه زباله سایز 80 در 65
 • کیسه زباله سایز 90 در 70
 • کیسه زباله سایز 100 در 80

سایز انواع پلاستیک زباله بزرگ عبارتند از :

 • کیسه زباله سایز 120 در 80
 • کیسه زباله سایز 120 در 100
 • کیسه زباله سایز 130 در 100
 • کیسه زباله سایز 150 در 120

موارد مصرف و کاربرد نایلون

اگر بخواهیم علاوه بر نایلون زباله به مصارف بیشتری در خصوص نایلون اشاره کنیم، باید به کاربرد آن در تولید لباس‌های ورزشی اشاره کنیم. لباس‌های ورزشی که از جنس نایلون تولید می‌شوند نسبت به سایر لباس‌ها ارزان‌تر هستند به همین دلیل هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. از نایلون برای تولید برخی دیگر از لباس‌ها نظیر مایو شنا، روپوش‌های کارگاهی و لباس‌های زیر نیز استفاده می‌شود.

دیگر وسایلی که از نایلون در تولید آن‌ها استفاده می‌شود عبارتند از:  انواع کیف‌های دستی و کوله‌پشتی، چتر، پرده، فرش و موکت، شیلنگ، کابل، نخ صنعتی، تور ماهیگیری و‌… استفاده می‌شود همچنین باید بدانید تولید همه این محصولات نایلونی و نایلکسی مشکلات خود را دارد مشکلات تولید نایلون برای تولید کننده ها چالش های زیادی را مثل سرمایه اولیه، گردش سرمایه،گرونی مواد اولیه و.. را به همراه دارد.

نکات انتخاب رنگ نایلون زباله

راهنمای انتخاب رنگ نایلون زباله

شما می توانید از چاپم کن هر رنگی که برای نایلون زباله در نظر دارید را سفارش دهید. رنگبندی معمول انتخابی برای کیسه های زباله عبارتند از :

 • کیسه زباله زرد
 • کیسه زباله آبی
 • کیسه زباله سبز
 • کیسه زباله سفید
 • کیسه زباله قرمز
 • کیسه زباله مشکی

فلسفه و استاندارد استفاده از کیسه زباله رنگی در کشورهای مختلف چیست؟

برخلاف تصور رایج، کیسه زباله‌های تجاری برای استفاده بهینه و کاربردی خاص طراحی شده است تا بتوان مدیریت پسماند را خیلی پیشرفته‌ و بهینه‌تر انجام داد. منظور از این استانداد رنگ کیسه زباله‌ها اینست که هر کیسه زباله عملکرد خاص خود را دارد که باتوجه به آن باید استفاده شود. در ادامه به برخی از این کیسه زباله‌های رنگی که برای مصرف خاصی طراحی شده‌اند اشاره می‌شود.

 • نایلون زباله زرد

کیسه‌های زباله زرد رنگ برای دفع زباله‌هایی که باید با احتیاط حمل شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند. زباله‌های زیست محیطی، زباله‌های عفونی و مواد خطرناک جزو زباله‌هایی هستندکه برای جمع‌آوری آنها از این نوع کیسه زباله‌ها استفاده می‌شود. محتویات داخل این کیسه زباله‌ها باید با دقت زیادی حمل و به وضوح مشخص شوند.

کیسه زباله‌های به رنگ زرد نشان دهنده سطح بالاتری از احتیاط و هشدار هستند و بر همین اساس باید مورد توجه قرار گیرند. قابل ذکر است کیسه زباله‌های زرد همیشه برای حمل زباله‌های خطرناک استفاده نمی‌شوند برای مثال شاید محتویات داخل آن شیشه شکسته باشد که نیاز به احتیاط و دقت بالای در حمل آن است.

 • نایلون زباله آبی

کیسه زباله آبی بیشتر برای زباله‌های قابل بازیافت استفاده می‌شود. همچنین این کیسه ها به نوبه خود به واسطه مواد به کار رفته در تولید آنها قابل بازیافت هستند. در یک استاندارد بین‌المللی، اکثر شهرداری کلان شهرها از این کیسه زباله‌ها برای جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت استفاده می‌کنند. این کیسه زباله‌ها به خاطر استفاده خانگی و شهری در اندازه، ضخامت و کیفیت مختلفی توسط شرکت‌ها تولید می‌شوند.

به طور خلاصه کیسه زباله‌های آبی رنگ را می‌توان کیسه زباله پاک نام گذاری کرد.

 • نایلون زباله سبز رنگ

کیسه زباله‌های سبز رنگ معمولا برای پوست میوه‌ها، ضایعات سبزیجات، شاخ و برگ درختان و انواع دیگر مواد آلی یا زیست تخریب پذیر استفاده می‌شوند. این کیسه زباله‌ها شفاف هستند برای همین محتویات آن به راحتی و با یک نگاه قابل رویت و مشخص می‌شوند.

کیسه زباله سبز رنگ به دلیل اینکه برای زباله‌های زیست تخریب استفاده می‌شوند و معمولا در طبیعت رها می‌شوند پس بهتر است در تولید آن از موادی استفاده شود که خود کیسه زباله نیز قابلیت زیست تخریبی داشته باشند و در طبیعت تخریب شوند. شایان ذکر است در برخی از کشورها این نوع کیسه زباله‌ها کاملا زیست تخریب تولید و عرضه می‌شوند.

انواع نایلون رنگی زباله
 • نایلون زباله سفید

کیسه زباله سفید به دلیل ظاهر شفاف، در موقعیت‌هایی که دیده شدن محتویات داخل کیسه زباله اهمیتی ندارد با استقبال خوبی مواجه شده‌است. این کیسه زباله‌ها در مراکز درمانی، استخرها و جاهای دیگر استفاده می‌شود. این کیسه زباله‌ها به دلیل روشن بودن آن در فضای تاریک می‌توانند موجب روشن و باز شدن فضا ‌شوند. کیسه زباله‌های سفید معمولا مات هستند و در سایزها و کیفیت‌های مختلف یافت می‌شوند.

 • نایلون زباله قرمز رنگ

این نوع کیسه زباله‌ها برای جمع‌آوری زباله‌های زیست محیطی در مراکز بهداشتی و درمانی کاربرد دارند. کیسه زباله به رنگ قرمز ممکن است برای نگهداری زباله‌ها و مواد خطرناک مانند لوله آزمایش، خون، ضایعات انسانی و یا زباله‌های مشابه استفاده شود. به طور خلاصه کیسه زباله پلاستیکی قرمز بیشتر در مراکز بهداشتی و درمانی جهت دفع زباله‌های پزشکی استفاده می‌شود. این استفاده شامل جمع‌آوری زباله‌هایی از جنس بیولوژیکی و مواد عفونی در آزمایشگاه های تحقیقاتی نیز می شود.

 • نایلون زباله مشکی

کیسه زباله سیاه احتمالا اصلی ترین و شایع ترین کیسه زباله‌هایی هستند که هر روزه به منظور جمع‌آوری زباله‌های غیرقابل بازیافت، غیرعفونی و غیر زیست تخریب پذیر استفاده می‌شوند. این کیسه زباله‌ها در مدل‌های مختلفی با  چگالی بالا و کم و همچنین در سایز و ضخامت‌های مختلف تولید و ارائه می‌شوند.

کیسه زباله‌های سیاه در دفتر، خانه، پارک‌ها و تقریبا در بیشتر جاها یافت می‌شوند. این کیسه زباله‌ها مات بوده در نتیجه محتویات داخل آن به راحتی قابل رویت نیستند. همچنین این کیسه زباله‌ها به آسانی در داخل سطل زباله‌ها قرار می‌گیرند. یکی از کاربردهای خلاقانه این کیسه زباله‌ها و همچنین کیسه زباله آبی استفاده آن در اسباب کشی و حمل و نقل است.

 • نایلون زباله نارنجی

از کیسه زباله نارنجی برای زباله‌هایی کلینیکی که نیاز به سوزاندان دارند استفاده می‌شود. همچنین در برخی کشورها و شهرها از این کیسه زباله‌ها برای کارهای خیرخواهانه استفاده می‌کنند به این صورت که لباس‌ها و لوازم خانگی که نیازی به آنها ندارند و یا دور ریز هستن در داخل آنها قرار داده و برای استفاده افراد نیازمند در بیرون خانه قرار می‌دهند یا به مراکز خیریه ارائه می‌دهند.

برای تولید کیسه زباله از چه نوع مواد اولیه باید استفاده کرد ؟ نایلون یا نایلکس

کیسه زباله از آن دسته از محصولات پلاستیکی است که ظاهر آن مورد اهمیت نیست اما مقاومت و استحکام آن بسیار مورد توجه است زیرا نباید دچار پارگی یا حتی خودرگی کوچک هم شود ، در صورت ایجاد کوچکترین خوردگی امکان ریختن پسمانده ها از کیسه زباله وجود دارد.

در بخش زیر ویژگی ها نایلون و نایلکس با یکدیگر مقایسه شده است که عبارتند از :

 • نایلون دارای ظاهری مات است اما نایلکس دارای ظاهری براق است
 • نایلون دارای ضریب استحکاک پایین تری است
 • نایلکس دارای خاصیت کشسانی بیشتر نسبت به نایلون است ، از همین رو حتی در وزن های بالا دچار پارگی نمی شود و تنها کش می آید.
 • در صروت لمس نایلکس سر و صدای زیادی از آن به وجود می آید اما نایلون درای سر و صدای کمتری است

با توجه به نکات بالا می توانید انتخاب دقیق تری نسبت به نوع مواد اولیه برای تولید کیسه زباله خواهید داشت.

درجه بندی کیفیت تولید نایلکس و نایلون زباله

کیسه زباله به علت نوع مصرفی که دارد و برای جمع آوری پسمانده ها استفاده می شود در اکثر موارد به جای استفاده از مواد اولیه درجه ۱ از مواد اولیه ضایعاتی یا همان درجه ۲ و ۳ استفاده می شود.

چه تفاوتی میان مواد اولیه درجه ۱ با کیفیت با مواد اولیه ضایعاتی وجود دارد ؟ از لحاظ کیفیت و مقاومت تفاوت چندانی ندارد اما نسبت به مواد اولیه درجه ۱ دارای بوی نامطبوعی است که با افزودنی وانیل این مورد به راحتی قابل حل است ، دارای رنگ کدر تری هم می باشد اما با تولید به رنگ مشکی کدری آن مشخص نخواهد شد.

مواد اولیه تولید کیسه زباله

برای تولید کیسه زباله از مواد خام یا مواد اولیه نیازمند استفاده از مواد پلیمری هستید که این مواد در صنایع پتروشیمی داخل کشور تولید می شوند. پلیمر مورد استفاده در ساخت کیسه زباله پلی اتیلن می باشد که بسته به نوع و ضخامت و چند لایه بودن کیسه زباله از انواع سبک و سنگین یا خطی و فیلمی آن استفاده می شود. قانون مهم برای تهیه نوع پلیمر مورد استفاده این است که اول ما مشخصات محصول تولیدی خودمان را مشخص کنیم که میخواهیم چه چیزی و با چه مشخصات تولید نماییم، سپس براساس ترکیب مواد و فرمول موجود برای این اطلاعات اقدام به خرید مواد اولیه می کنیم.

توجه داشته باشید که در کیسه زباله های رنگی با خط تولید کیسه زباله جهت رنگی کردن محصول از مستربچ رنگ استفاده می گردد. که انتخاب رنگ هم بسته به سفارش یا روند کاری متفاوت خواهد بود. قابل ذکر است که کیسه های زباله را با مواد اولیه بازیافتی نیز تولید می کنند که این کیسه از لحاظ کیفیت در مقایسه با کیسه هایی که با مواد اولیه تولید می شوند در سطح پایین تری قراردارند.

تجهیزات مورد نیاز برای خط تولید کیسه زباله رولی

راه اندازی خط تولید هر محصولی نیازمند به یک سری دستگاه ها و تجهیزات اصلی که با همکاری هم محصول مورد نظر را تولید می نمایند. در این میان برخی دستگاه های فرعی نیز نیاز می باشد که به کمک دستگاه های اصلی آمده و فرآیند تولید را شکل می دهند در این بخش از مقاله ما به معرفی تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک خط تولید کیسه زباله رولی از مواد اولیه می پردازیم. این دستگاه هایی که در این بخش معرفی می شوند برای تولید انواع نایلون، نایلکس دسته دار و بدون دسته و کیسه فریزر و کیسه زباله به کار گرفته می شوند.

دستگاه میکسر یا همزن

دستگاه میکسر یا همزن یکی از دستگاه های مورد نیاز در خط تولید کیسه زباله رولی و دیگر اقلام نایلون می باشد. در برخی کارگاه های کوچک به لحاظ صرفه جویی در هزینه ها، اقدام به ترکیب دستی مواد اولیه و گرانول های پلیمری می نمایند. اما باید دقت داشت که کیفیت ترکیب مواد با دستگاه مخصوص بسیار بالاتر از ترکیب آن با دست خواهد بود. همچنین به هنگام تولید در مقیاس بالا حتما استفاده از این دستگاه میکسر الزامی خواهد بود. عملکرد دستگاه به شکلی است که براساس فرمول ترکیبی انواع مواد را داخل آن ریخته و این دستگاه به صورت یکنواخت تمام مواد را مخلوط نموده و آماده ارسال به دستگاه تولید نایلون می نماید.

پمپ هوا یا کمپرسور

کمپرسور دستگاهی است که دارای مخزنی مخصوص برای ذخیره سازی هوای فشرده می باشد. از این دستگاه در خط تولید نایلون برای جداسازی لایه های کیسه زباله از هم استفاده می شود. این دستگاه به همراه دستگاه اکسترود به کار گرفته می شود و با تولید باد با فشار بالا سبب ایجاد حالت بالنی در کیسه ها شده و از چسبیدن آنها به هم جلوگیری می نماید. ظرفیت این دستگاه در خط تولید کیسه زباله باید متناسب با میزان تولید شما باشد. در غیر اینصورت امکان استهلاک دستگاه در زمان کم و خرابی آن وجود دارد. حداقل ظرفیت مورد استفاده در دستگاه های تولید نایلون 150 لیتری
می باشد.

دستگاه تولید نایلون

اصلی ترین دستگاه مورد استفاده دراین خط تولید، دستگاه تولید نایلون می باشد که در واقع یک دستگاه اکسترودری است که دارای قالب بوده و با توجه به محصول تولیدی نوع قالب متفاوت خواهد بود. کیسه های زباله با طول یکسان اما عرض های متفاوت تولید می شوند معمولی ترین سایزهای این کیسه ها برابر با 80 الی 100 سانتی متر می باشد. اما برخی شرکت ها کیسه هایی در سایز بسیار بزرگ و عرض 120 سانتی متری هم تولید می نمایند.

دستگاه اکسترودر مورد استفاده در خط تولید کیسه زباله دستگاهی است که برای شکل دهی مواد پلیمری استفاده شده و سبب کاهش ضخامت و سطح مقطع آنها می گردد. پلیمرها مواد هستند که دارای خاصیت شکل پذیری عالی می باشند و به راحتی شکل قالب را به خود می گیرند و به همین جهت از آنها در تولید انواع مواد مختلف استفاده می گردد.

دستگاه تولید کیسه زباله یا نایلون، کیسه های زباله تولیدی را به شکل طاقه رولی با توجه به عرض مورد نظر تولید
می کند و به شکل رول جمع آوری می نماید و که این رول برای دوخت و انجام عملیات پرفراژ به قسمت های بعدی ارسال می گردد.

دستگاه دوخت کیسه زباله

دستگاه دوخت که در خط تولید کیسه زباله استفاده می شود می تواند برای محصولات مشابه کارآیی داشته باشد. تنظیمات وساخت این دستگاه با توجه به اندازه عرض دستگاه تولید رول کیسه زباله خواهد بود. یعنی عرض این دستگاه برای دوخت کیسه زباله 80-100 سانتی متر می باشد. قابل ذکر است که این دستگاه از ملزومات اصلی خط تولید کیسه زباله می باشد و عملکرد آن شکل حرارتی و پرس  انجام می گیرد. نکته مهم در دوخت کیسه های زباله این می باشد که این عملیات باید به شکلی محکم و بدون درز صورت گیرد تا هرگونه نشت آب زباله از آن غیرممکن باشد. در همین راستا برخی شرکت ها از تکنولوژی دوخت ستاره ای در کیسه های رولی استفاده می کنند.

دستگاه پرفراژ کیسه زباله

در تولید کیسه زباله به شکل رولی نیازمند زدن پرفراژ بر روی کیسه ها می باشد. کیسه های زباله به دو شکل رولی و تکی تولید می شوند. کیسه ها تکی جدا از هم بوده و نیازی به پرفراژ ندارند اما کیسه رولی به هم چسبیده بوده و برای راحت جدا شدن آنها از هم باید عملیات پرفراژ زنی روی این رول ها انجام گیرد. دستگاه های پرفراژ در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوتیک موجود می باشند. عملکرد خط تولید کیسه زباله نیمه اتوماتیک در مقایسه با دستگاه اتوماتیک دارای سرعت عمل بیشتری می باشد اما دستگاه نیمه اتوماتیک برای انجام عملیات نیازمند اپراتور می باشد. دستگاه های اتوماتیک نیازی به اپراتور ندارند. قابل ذکر است که برخی از این دستگاه ها به صورت چندین کاره ساخته می شوند که برای استفاده در خط تولید کیسه فریزر یا سفره یک بار مصرف هم کارایی داشته باشند.

بسته بندی کیسه زباله رولی

بسته بندی کیسه زباله رولی در خط تولید کیسه زباله اکثر به شکل دستی و توسط نیروی انسانی انجام می گیرد. این رول ها برحسب سفارش مشتری یا اصول کاری کارخانه براساس وزن یا تعداد کیسه در هر رول بسته بندی می گردد. در برخی شرکت ها یک اصول اولیه برای بسته بندی رول ها وجود دارد برای نمونه برای کیسه های زرد رنگ تعداد کیسه ها در هر رول را برابر با 18 عدد در نظر می گیرند. و برای کیسه های سبز رنگ تعداد 14 عدد در رول پایه بسته بندی می باشد. این رول ها بعد از بسته بندی شدن به صورت تکی، در مرحله پایانی به شکل یک کارتن 40 عددی تکمیل شده و بسته بندی نهایی صورت می گیرد.

موارد استفاده از خط تولید کیسه زباله

این کیسه در مقایسه به کیسه های تکی به لحاظ بسته بندی جای کمتری را می گیرند و استفاده از آنها راحت تر می باشد. از کیسه های رولی  تولید شده از خط تولید کیسه زباله قابل مصرف در مسافرت، پیک نیک و کوه نوردی به سبب حمل آسان این کیسه ها می باشند. این کیسه ها در سایزهای تولیدی مختلف مورد استفاده برای زباله و دیگر موارد همانند اسباب کشی و حمل و نقل لوازم سبک وزن قرار می گیرند. اندازه های کوچک این کیسه ها برای سطل های آشغال خانگی و سایزهای بزرگ آن بیشتر در اداره جات و محل های کاری مورد مصرف دارند.

امروزه با فرهنگ سازی های انجام شده برای عدم ریختن زباله در محیط بیرون و طبیعت، استفاده از کیسه های رولی به جهت استفاده راحت و کم وزن بودن آنها رونق بیشتری دارد. این کیسه ها را با قراردادن آنها در داشبورت ماشین یا کوله کوهنوردی می توان همیشه به همراه داشت. همچنین به جهت این که این کیسه از مواد اولیه ساخته شده اند دارای دوام بهتری می باشند.

دستگاه بسته بندی کیسه زباله به صورت دو سر پرس (پیلوپک افقی) می باشد و  2 عدد الکتروموتور و 2 عدد گیربکس ایتالیایی دارد و سرعت بسته بندی تعداد محصولات در دقیقه بین 20 الی 160 بسته در دقیقه طبق نیاز مشتری قابل تنظیم و تغییر می باشد و همچنین این دستگاه بسته بندی حافظه ای جهت ذخیره سازی پارامترهای 6 محصول بسته بندی دارد که این مزیت بسیار مهمی در دستگاه های بسته بندی ماشین سازی مسائلی محسوب می شود. دستگاه های بسته بندی پیلوپک از نظر شکل و ظاهر مانند هم هستند و تفاوت اصلی ماشین های بسته بندی در سرعت بسته بندی، سایز و ابعاد محصولات و مکانیکی و یا PLC دار بودن آنهاست. دستگاه بسته بندی کیسه زباله در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی قابل استفاده می باشد و دارای ولتاژ برق ورودی 220 ولت می باشد و دارای سیستم شمارنده جهت تولید و بررسی هر شیفت کاری می باشد.

دستگاه بسته بندی BL40
عرض بسته (A)6-160 mm
طول بسته (B)K120*260- T200*500 mm
ارتفاع بسته (C)1-80 mm
ولتاژ ورودی220-380 v
وزن800 kg
توان مصرفی2.5 kw

مزایای دستگاه بسته بندی کیسه زباله

شرکت مسائلی با بهره گیری و استفاده از فناوری روز دنیا اقدام به طراحی و تولید و ساخت ماشین آلات بسته بندی نموده است تا تولید کنندگان محترم برای خرید مدل های خارجی این دستگاه ها متحمل هزینه های سنگین نشوند. از نظر کیفیت این دستگاه های تولید داخل با مشابه خارجی آن برابری می کند و از نظر تجهیزات و قطعات چیزی از نمونه های خارجی آن کم ندارد. این دستگاه ها در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتومایک تولید می گردند که نوع نیمه اتوماتیک آن به اپراتور نیاز دارد. سرعت بسته بندی این دستگاه بسیار زیاد است و در کاخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و به فضای کاری بزرگی نیاز دارد. دستگاه بسته بندی پیلوپک برای بسته بندی کیسه زباله مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش دستگاه بسته بندی پلاستیک زباله

جهت خرید این دستگاه لازم است برخی نکات و ویژگی های آن را ذکر کنیم که این دستگاه آلودگی صوتی کمی دارد و تنها یک اپراتور برای نظارت بر روی کار کافی است و از این لحاظ صرفه اقتصادی دارد. انواع مختلف دستگاه های عرضه شده توسط ماشین سازی مسائلی دارای خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر هستند و خرید آن ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

قیمت دستگاه بسته بندی پلاستیک زباله

جهت اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید

.

دستگاه تولید کیسه فریزر رولی

از انواع دستگاه تولید کیسه فریزر می توان به دستگاه تولید کیسه های فریزر رولی اشاره کرد. برای راه اندازی خط تولید کیسه فریزر رولی نیاز به دستگاهی است که به صورت حجمی کیسه های فریزر با ضخامت کم تولید نماید. مواد پلیمری در عرض های مشخصی ارائه می شوند که برای تولید با اندازه های متفاوت، نیاز به ابعاد مختلفی از دستگاه است. رول های کیسه فریزر تولید شده با استفاده از کمپرسور هوا به مرحله خروجی می رسند. البته لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه تولید کیسه رولی منوط به ظرفیت دستگاه اصلی می باشد. برای اطلاع از قیمت دستگاه کیسه فریزر رولی می توان به وب سایت های فروشگاهی این محصول مراجعه نمود.

خط تولید کیسه فریزر و زباله

ویژگی های دستگاه تولید کیسه فریزر

دستگاه تولید کیسه فریزر از تجهیزاتی است که با استفاده از آن می توان وارد خط تولید کیسه فریزر و زباله شد. از راه اندازی این خط تولید می توان به درآمد قابل توجهی در ماه رسید. دلیل موفقیت و سود دهی بالا در استفاده از این دستگاه چه می باشد؟ در ابتدا به این موضوع اشاره شد که یکی از مهم ترین وسیله های مورد نیاز برای بسته بندی، کیسه های فریزر می باشند. در نتیجه تقاضا برای این محصول و محصولات مشابه همیشگی است. همچنین لازم به ذکر است که راه اندازی این کسب و کار نیاز به تخصص و یا مهارت خاص و بودجه زیاد ندارد. به هر حال از ویژگی های دستگاه های کیسه فریزر می توان به موارد زیر اشاره نمود؛

 • نیاز به نیروی انسانی در خط تولید حداقل است. تنها حضور یک نفر به عنوان اپراتور در کنار دستگاه نیاز است.
 • دستگاه های تمام اتوماتیک دارای سرعت عمل بالای در تولید می باشند.
 • محصولات تولید شده با توجه به خواسته اپراتور قابل تغییر هستند.
 • دستگاه های تولید کیسه فریزر فضای کمی را در محیط اشغال می کنند.
 • در تولید کیسه فریزر ضایعات مواد اولیه در کمترین حالت ممکن خواهد بود.
قیمت دستگاه کیسه فریزر

مواد اولیه تولید کیسه فریزر

در اولین مرحله از مراحل تولید کیسه فریزر نیاز به تهیه و ترکیب و در آخر میکس مواد اولیه می باشد. اما مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه کیسه فریزر و پلاستیکی چه هست؟ کیسه های فریزری و پلاستیکی از مواد پلیمری ساخته می شوند. نوع تولید و محصول مد نظر تعیین کننده میزان ترکیب مواد خواهند بود. در تولید کیسه های فریزری از مواد اولیه ای استفاده می شود که در صنایع پتروشیمی موجود است. به دلیل استفاده از کیسه های فریزر برای بسته بندی مواد غذایی نیاز است تا از مواد اولیه با کیفیت و بدون خطر در تولید استفاده شود. لازم به ذکر است که از رنگ در مواد اولیه خط تولید استفاده نمی شود.

هریک از انواع کیسه های فریزر دارای فرمول ویژه در تولید می باشند. مواد پلیمری استفاده شده با گرید های مختلف در این فرمول به میزان مشخصی استفاده می شوند. برای برآورد قیمت خط تولید کیسه فریزر و زباله بایستی به فرمول ترکیب مواد اولیه همچنین کیفیت مواد پلیمری توجه کرد.

خط تولید کیسه پلاستیکی

خرید دستگاه تولید کیسه فریزر

دستگاه تولید کیسه فریزر توسط برند و نام های تجاری مختلفی تولید و روانه بازار فروش شده است. فروش دستگاه تولید کیسه فریزر در همه وبسایت های فروشگاهی مربوط به این صنعت انجام می شود. خریدار دستگاه مزبور بایستی به همه جوانب و فاکتور های تعیین قیمت توجه داشته باشد. فروشگاه های حضوری و آنلاین انواع متفاوتی از دستگاه کیسه فریزر به لحاظ کیفیت به مشتریان ارائه می دهند. بهتر است قبل از خرید به ویژگی های بهترین دستگاه تولید انواع کیسه فریزر توجه داشته باشید.

مشخصات دستگاه تولید کیسه فریزر

بهترین دستگاه تولید کیسه فریزر

تهیه و خرید دستگاه تولید کیسه فریزر از برند و شرکت تجاری نام‌آشنا خریدی مطمئن خواهد بود. لذا در زمان خرید بایستی به برند دستگاه مورد نظر توجه کافی داشت. علاوه بر آن وجود خدمات پس از فروش و مشاوره و پشتیبانی از خریدار و دستگاه در زمان راه اندازی بسیار مهم می باشند. در نهایت در نظر داشتن کیفیت قطعات مورد استفاده در دستگاه مهم ترین شاخصه در انتخاب بهترین دستگاه می باشد. بنابراین در زمان خرید دستگاه مذکور بایستی به این موارد مهم توجه داشت.