انواع دستگاه پرفراژ پلاستیک

دستگاه پرفراژ پلاستیک به دلیل تولید محصولات بسیار زیاد انواع مختلفی نیز در بازار دارد که با توجه به نیاز و نوع محصول تولیدی می توانید از میان آن ها به انتخاب بپردازید. دستگاه پرفراژ پلاستیک با توجه به محصول نهایی تولیدی می تواند به مدل های مختلفی تقسیم شود که در هنگام خرید می توانید به آن ها توجه کنید. با توجه به زیاد بودن این مدل ها ما فقط به معرفی مدل های کلی دستگاه پرفراژ پلاستیک خواهیم پرداخت.

به طور کلی دستگاه تولید پرفراژ پلاستیک به دو دسته تقسیم می شوند.

  • دستگاه پرفراژ یک طبقه
  • دستگاه پرفراژ دو طبقه

این دستگاه ها همانطور که از نامشان می توانید حدس بزنید با توجه به تعداد طبقه قابلیت تولید همزمان دارند. دستگاه پرفراژ پلاستیک یک طبقه قادر به تولید یک رول است در صورتی که دستگاه دو طبقه به شکل همزمان دو رول مختلف تولید می کند. از نظر قیمت نیز دستگاه پرفراژ پلاستیک دو طبقه ارزان تر از مدل یک طبقه است. بدین شکل دستگاه دو طبقه ارزش خرید بیشتری دارد و دستگاه پرفراژ پلاستیک یک طبقه فقط در مواردی که کارگاه تولیدی شما فضای کمی برای نصب دستگاه دارد کاربردی است.

مزایای استفاده از دستگاه پرفراژ پلاستیک

دستگاه پرفراژ پلاستیک با توجه به تولید انواع مختلف نایلون یکی از دستگاه های پر طرفدار در صنعت تولید پلاستیک است. در ادامه به توضیح برخی مزایای این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

  • این دستگاه ها جمع و جور بوده و جای بسیار کمی را اشغال می کنند. در کارگاه هایی که فضای کوچکی دارند و یا از این دستگاه ها برای تولید نایلون های بسته بندی خود استفاده می کنند و نمی خواهند هزینه زیادی انجام دهند و فضای زیادی را به کار بگیرند استفاده از دستگاه پرفراژ پلاستیک بسیار کاربردی است.
  • این دستگاه ها معمولا قابلیت تولید محصولات مختلف را دارند و تنها با تعویض قالب اولیه می توانید انواع محصولات نایلونی را پرفراژ کنید.
  • دستگاه پرفراژ پلاستیک در مدل های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود است که هر دو مدل نیاز زیادی به اپراتور فنی و تعلیم دیده ندارند.
  • دستگاه پرفراژ پلاستیک از نظر مصرف برق نیز از مدل های بهینه در بازار است و با توجه به مصرف کم خود هزینه تامین و نگهداری پایینی نیز دارد.
  • این دستگاه آلودگی کمی داشته و نیاز به تمیز شدن و شستشوی مستمر ندارد.