در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه دیاگ خودرو، مفهوم آن، دیاگ زدن ماشین و نحوه استفاده از آن را به صورت کاملا جامع و مفید توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

دیاگ زدن خودرو مورد علاقه افراد زیادی است؛ به طوری که برخی به دنبال خرید دستگاه دیاگ هستند تا خودروی شان را بدون مراجعه به تعمیرگاه عیب یابی کنند. در این مطلب شما را با دستگاه دیاگ، عملکرد و پارامترهای آن آشنا می کنیم.

دیاگ ماشین چیست و چه کاری می کند؟

دیاگ که مخفف کلمه دایاگنوستیک ( Diagnostic ) است به نوعی عملیات خطایابی توسط دستگاه مخصوصی گفته میشود که اطلاعات را از کامپیوتر خودرو استخراج میکند و بعد از آنالیز کدهای خطا موجود در آن، میتوان به ایرادهای جزیی و کلی خودرو پی برد.

به عبارت دیگر به عیب یابی خودرو از طریق کامپیوتر و سیستم‌های دیاگ یا اصطلاحاً دستگاه‌های دیاگ، دیاگ خودرو گفته می‌شود. کلیت کار دستگاه دیاگ خودرو به طور ساده به این صورت است که هر مشکلی که در خودرو به وجود آید یک کد خطا یا ارور مربوط به آن مشکل در کامپیوتر خودرو درج می‌شود.

حال دستگاه دیاگ با متصل شدن به خودرو می‌تواند ارورها یا کدهای خطایی که در کامپیوتر خودرو ثبت شده‌اند را بخواند و اطلاع دهد که دقیقاً در خودرو چه مشکلی به وجود آمده است. از این رو می‌توان گفت که دستگاه دیاگ در واقع یک کدخوان است. یعنی در واقع دستگاه دیاگ کار خاصی انجام نمی‌دهد جز خواندن و شناسایی کدهای خطایی که در کامپیوتر خودرو ثبت شده‌اند.

منظور از دیاگ زدن خودرو چیست؟

اما اصطلاح دیاگ زدن خودرو به این معنی است که بتوان با استفاده از اطلاعاتی که کامپیوتر خودرو در اختیار ما قرار می دهد، خودرو خود را عیب یابی نموده و بتوانیم اشکالات بروز امده در آن را شناسایی نماییم.

اصولا هر کارخانه خودرو سازی سیستم عیب یابی مخصوص به خودش را داراست و از این لحاظ نمی توان هر خودرویی را با هر سیستمی عیب یابی نمود یا اصطلاحا دیاگ زد. م

عمولا هنگام مراجعه به تعمیرگاه ها برای عیب یابی خودرو هنگام اتصال دستگاه دیاگ به خودرو اولین سوالی که توسط دستگاه پرسیده خواهد شد، انتخاب نوع خودرو و مدل آن می باشد.

مزایای استفاده از دستگاه دیاگ ماشین

در گذشته وقتی خودرویی خراب می شد، روزها در تعمیرگاه می ماند تا نوبت به تعمیرش برسد. کارشناسان برای عیب یابی و تعمیر خودرو مجبور بودند بخش زیادی از سیستم ها و قطعات آن را جدا کنند و بیرون بیاورند تا به قطعات مورد نظر دسترسی پیدا کنند.

بررسی قسمت های مختلف خودرو برای حصول اطمینان از سلامت یا خرابی، ساعت ها و گاهی روزها زمان می برد. مدت زمانی که برای این پروسه در آن سالها صرف می شد، اکنون به چند ساعت و یا حتی چند دقیقه تقلیل یافته است.

اما مدتی است که به واسطه‌ی دستگاه دیاگ و البته کامپیوتری که در خودروها قرار داده شد، موسوم به ECU، دیگر برای تشخیص ایراد خودرو یا به قول معروف عیب یابی خودرو ضرورتی برای زیر و رو کردن قسمت فنی خودرو نیست، چرا که کلیت عمکرد خودرو و البته ایرادهای به وجود آمده در هر قسمت خودرو در کامپیوتر آن ثبت و ضبط می‌شود و به واسطه‌ی دستگاه دیاگ می‌توان ایراد را پیدا کرده و سپس با یافتن آن نسبت به رفع ایراد اقدام نمود.

صرفه جویی در وقت، یکی از مزیت های دستگاهی به نام « دایاگنوستیک » ( Diagnostic ) معروف به دیاگ است که در حال حاضر، استفاده از آن، توصیه ی همه کارشناسان و تعمیرکاران خودرو است.

آیا دیاگ در همه ی خودرو ها قابل استفاده است؟

استفاده از دستگاه دیاگ فقط برای خودروهایی امکان پذیر است که مجهز به کامپیوتر مرکزی هوشمندی به نام ECU باشند؛ در حال حاضر نیز بیشتر خودروها، کامپیوتر مرکزی دارند. وجود این واحد در خودرو به قدری مهم و کاربردی است که برخی از سازندگان خودرو از چند  ECU در خودرویشان بهره می برند.

ECU تراشه ای است که برای بررسی و کنترل وضعیت مستمر خودرو در آن تعبیه می شود. این واحد کنترل، برای اینکه بتواند مشکلات خودرو را دریافت و ثبت کند، به سنسورهایی در قسمت های مختلف خودرو نیاز دارد تا اطلاعات لازم را به صورت کد و الکترونیکی به آن ارسال کنند. به این ترتیب سنسورهایی مثل سنسور دور موتور یا RPM، سنسور دمای هوا ATS و سنسور دریچه گاز یا TPS اطلاعات لازم از وضعیت قسمت مربوط به خود را به ECU خودرو می فرستند.

فرقی نمی کند که مشکل در کدام یکی از قسمت های مکانیکی و الکترونیکی خودرو بروز کرده باشد، در هر حال ECU یا کامپیوتر به عنوان واحد کنترل الکترونیک خودرو از آن مشکل مطلع است و می تواند اطلاعات درست و دقیقی را از ایراد و خطای به وجود آمده در اختیار تعمیرکاران بگذارد. کسب اطلاعات از این واحد با دستگاه دیاگ امکان پذیر است. دیاگ در واقع دستگاهی است که کدهای ECU را ترجمه و مدیریت می کند.

دستگاه دیاگ یا عیب یاب خودرو دستگاهی است که با وصل شدن به ECU یا کامپیوتر خودرو قادر به بررسی وضعیت خودرو و بدست آوردن اطلاعات کاری آن می باشد. هر دستگاه دیاگ خودرو از چهار قسمت اصلی زیر تشکیل شده است که در ادامه هر کدام را مختصرا توضیح خواهیم داد.

1- کامپیوتر

کامپیوتر دستگاه دیاگ وظیفه پردازش اطلاعات دریافت شده از ECU خودرو را داشته و با استفاده از آن اطلاعات و بهینه سازی آن ها دانشی را در رابطه با وضعیت کارکرد قطعات و نحوه عملکرد خودرو نشان می دهد. اصلی ترین بخش یک دستگاه دیاگ همان کامپیوتر می باشد که وظیفه پردازش اطلاعات را بر عهده دارد.

2- سخت افزار یا اینترفیس

منظور از سخت افزار یا اینترفیس همان مترجم میانی بین ECU و کامپیوتر معمولی دستگاه دیاگ می باشد. با استفاده از اینترفیس و کابل های رابط ما قادر خواهیم بود خودرو را عیب یابی کرده و مشکلات احتمالی عملکردی آن را شناسایی کنیم.

3- کابل های رابط و کانکتورها

وظیفه اتصال دستگاه دیاگ به کامپیوتر خودرو را بر عهده داشته قادرند اطلاعات را بین ECU و دستگاه دیاگ منتقل نمایند. این کابل ها و کانکتورها از یک طرف به دستگاه دیاگ و از طرف دیگر مستقیما به کامپیوتر خودرو متصل می شوند.

4- نرم افزار دیاگ خودرو

یکی دیگر از مهمترین قسمت های دیاگ می باشد که برای هر مدل خودرو متفاوت می باشد. هر خودرو از یک سری دستورالعمل های کارکردی متفاوت استفاده می کند. به همین علت نمی توان هر خودرویی با هر نرم افزاری دیاگ زد. برای هر خودرو باید از نرم افزار خاص خود آن خودرو استفاده نماییم تا دستگاه بتواند نحوه کارکرد فعلی خودرو را با استاندارهای نوع خودرویی که انتخاب شده است تطبیق دهد و آنگاه اقدام به عیب یابی نماید.

اتصال دستگاه دیاگ به خودرو

اتصال دستگاه دیاگ به خودرو از طریق کابل صورت گرفته و اطلاعات کامپیوتر خودرو در واقع به واسطه‌ی همین کابل به دستگاه دیاگ یا به عبارت بهتر به اینترفیس دستگاه دیاگ منتقل می‌شود. این اینترفیس نیز با اتصال به لپتاپ، اطلاعات گرفته شده را به لپتاپ منتقل می‌کند و متخصص با خواندن اطلاعاتی که در لپتاپ به نمایش درآمده‌اند می‌تواند دریابد که وضعیت خودرو از چه قرار است.

طرز کار دستگاه دیاگ چگونه است؟

دستگاه‌های دیاگ از طریق پورت یا درگاه اتصال (OBD) به ای س یو خودرو متصل می‌شوند؛ این پورت ممکن است با توجه به نوع خودرو داخل کاپوت یا زیر داشبورد باشد. پس از برقراری ارتباط، دستگاه‌ دیاگ شروع به اسکن اطلاعات موجود در کامپیوتر کرده و پس از تجزیه و تحلیل کدهای خطا موجود در ECU، آن‌ها را به اطلاع تعمیرکار می‌رساند.

در صورتی که این خطاها به دلیل خرابی‌ فیزیکی قطعه مورد نظر باشد، دستگاه دیاگ نمی‌تواند این خطاها را پاک نماید و بنا به تشخیص تعمیرکار قطعه معیوب باید تعویض گردد، اما در اغلب مواردی که قطعه ایراد فیزیکی نداشته باشد دستگاه دیاگ می‌تواند به راحتی خطاهای موجود را پاک نماید.

مطمئنا اگر خودرویی که به دستگاه دیاگ متصل می‌شود از ECU پیشرفته‌تری برخوردار باشد، دستگاه دیاگ می‌تواند اطلاعات بیشتری را به نمایش بگذارد و در مقابل هرچه تکنولوژی ساخت خودرو و کامپیوتر آن قدیمی‌تر باشد، مقدار اطلاعات یا داده‌ها محدودتر خواهند بود. به طور کلی در اغلب خودروها، دستگاه‌های دیاگ می‌توانند اطلاعات سیستم‌های برقی خودرو، سنسور کاتالیزور، سنسور ABS، سنسور اکسیژن، فشار روغن گیربکس و… را بررسی نمایند.

نحوه دیاگ زدن ماشین

فیلم بالا نحوه دیاگ زدن خودرو را نشان داده است. اما در ادامه به طور مفصل نحوه دیاگ کردن خودرو را توضیح خواهیم داد. همانطور که اشاره شد پس از نصب دستگاه و انتخاب نوع خودرو، دستگاه شروع به کار خواهد کرد. لازم به ذکر است که قبل از شروع عملیات دیاگ زدن باید سوئیچ خودرو باز باشد. پس از اتمام عملیات عیب یابی، دستگاه یک سری کدهایی را نمایش خواهد داد که هر کدام از این کدها بیانگر حالت خاصی از عملکرد درست یا نادرست خودرو می باشد.

وظیفه ترجمه و تفسیر این کدها به عهده تعمیرکار یا نرم افزارهای دیاگ خودرو می باشد. لازم به ذکر است که در پاره از موارد ممکن است دیاگ خودرو همزمان چند کد متفاوت را مبنی بر اشکالات خودرو نمایش دهد. در این صورت نرم افزارها توانایی ترکیب این کدها را با یکدیگر نداشته و به همین علت حتما باید یک متخصص در این باره نظر بدهد.

انواع دستگاه دیاگ ماشین

در یک تقسیم‌بندی کلی دستگاه‌های دیاگ به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند: 1- دیاگ مولتی برند یا After Marketingدر یک تعریف کلی به دیاگ‌هایی که از آن‌ها می‌توان برای عیب‌یابی چندین برند مختلف استفاده کرد دیاگ مولتی برند گفته می‌شود؛ در واقع دیاگ‌های مولتی برند می‌توانند یک یا چند برند خودرویی را پشتیبانی کنند. البته بعضی از دیاگ‌های افترمارکت نیز وجود دارند که به صورت تخصصی برای عیب‌یابی یک برند ساخته شده‌اند، اما در کنار آن می‌توانند از چند برند خودرویی دیگر نیز پشتیبانی کنند. 2- دیاگ شرکتی یا OEMدیاگ OEM یا دیاگ شرکتی نیز یکی از انواع دستگاه‌های دیاگ است که به صورت تخصصی تنها برای دیاگ یک برند خودرویی خاص طراحی و ساخته شده است. این نوع دیاگ‌‌ها معمولا در اختیار نمایندگی‌ها، کارخانه‌های خودروسازی یا نمایندگی‌های مجاز خدمات برندها قرار داده شده و بهترین دستگاه عیب یابی برای خودروهای تولیدی آن کارخانه محسوب می‌شوند.

چه مشکلاتی در خودرو با دستگاه دیاگ قابل شناسایی است؟

در بالا گفته شد که دیاگ خودرو به معنی عیب یابی خودرو است و بنابراین با انجام دیاگ خودرو می‌توان از ایرادهای به وجود آمده در خودرو مطلع شد. البته تمامی دستگاه‌های دیاگ خودرو مانند هم نیستند و برخی بهتر می‌توانند کدهای خطا  را بخوانند. اما در کل مواردی مانند موارد زیر از طریق دستگاه دیاگ قابل دریافت هستند:

 • ایرادهای برقی خودرو
 • ایرادهای مربوط به سنسورهای خودرو (از جمله سنسور ABS، سنسور اکسیژن و یا سنسور کاتالیزور)
 • موارد مربوط به باتری خودرو
 • فشار روغن گیرباکس
 • سرعت خودرو
 • دور موتور
 • گشتاور موتور
 • استپر موتور
 • سرعت فن موتور
 • دمای آب رادیاتور
 • ولتاژ باتری ماشین
 • ولتاژ و زاویه دریچه کولر
 • درصد شیر برقی کنیستر
 • زمان شارژ کویل‌ها
 • وضعیت جعبه دنده
 • وضعیت سیستم تهویه
 • وضعیت سیستم کنترل آلودگی هوا
 • زمان و وضعیت پاشیدن سوخت از انژکتورها
 • فشار و دمای هوای ورود به منیفولد
 • وضعیت ترموستات ورودی کولر

همچنین با استفاده از دستگاه دیاگ می توان اطلاعات جامعی را نیز درباره خودرو نظیر میزان مصرف سوخت، تنظیم درجه پاشش سوپاپ، نمایش مسافت پیموده شده و اطلاعاتی از این قبیل را بدست آورد و یا تغییر داد.

به طور کلی با یک دستگاه دیاگ خودرو می توان به نوعی با خودرو ارتباط برقرار کرده و مشکلات و عیب های احتمالی آن را دریافت کرد. از طرفی می توان اطلاعات کاملی را نیز درباره وضعیت فعلی خودرو و وضعیت استاندارد خودرو دریافت کرد که می تواند در زمینه نگهداری هر چه بهتر خودرو توسط مالک بسیار مفید باشد.

یکی از اصلی‌ترین نقش‌هایی که امروزه دستگاه‌های دیاگ در معاملات خودرویی ایفا می‌کنند، بررسی میزان واقعی کارکرد خودرو است و کارشناسان از طریق این دستگاه متوجه خواهند شد که آیا میزان به نمایش در آمده از مسافت پیموده شده، واقعی است یا با تکنیک‌های مختلف دستکاری شده است!

بدیهی است که هر اندازه که خودرو پیشرفته‌تر باشد و از امکانات بیش‌تری برخوردار باشد از طریق دیاگ خودرو اطلاعات بیش‌تری می‌توان از خودرو دریافت کرد.

گاهی نیز به علت معیوب شدن دستگاه کامپیوتر خودرو، ممکن است به طور کلی نیاز باشد که سیستم کامپیوتر یکبار ریست گردد. این امر نیز بر عهده دستگاه دیاگ خودرو می باشد که با استفاده از آن می توان کامپیوتر خودرو را ریست کرده و اطلاعات را دوباره به آن وارد نمود.

دستگاه دیاگ خودرو نگارخودرو مدل 2021

معرفی

دستگاه عیب یاب نگار خودرو با قابلیت دانلود وتبدیل تخصصی ، تیونینگ و ریمپ هوشمند ، تعریف کلید و تنظیم کیلومتر پیشرفته در حوزه خودرو های ایرانی و چینی میباشد.

مشخصات

ابعاد

۱۶x۵x۲۹ سانتی‌متر

وزن

۱.۰۵ کیلوگرم

ویژگی‌های تجهیزات تعمیرگاهی

کاربرد صنعتی

سایر توضیحات

خواندن کد سویچ از راه کابل OBD را به مدت کمتر از ۴۳ ثانیه انجام میدهد که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای استعلام از نمایندگی می شود این دستگاه نیاز به لب تاپ و کامپیوتر ندارد و حمل و نقل آن به صورت راحت تر انجام می شود یکی از کامل ترین دستگاه ها در بخش نرم افزاری که کاربر میتواند همه ی کار های یک ایسیو را از راه کابل OBD انجام دهد دارای بک آپ گیری (ذخیره گیری) خودکار، در صورتی که در هنگام عملیات دانلود ارتباط با ایسیو قطع شود آپدیت اینترتی دستگاه از راه دور انجام می شود و دیگر نیازی به ارسال دستگاه به شرکت نمی باشد دانلود و تدیل انواع ایسیو های ساژم، والئو، زیمنس، بوش و ssat به صورت شناسایی اتوماتیک محافظ ژله ای و صفحه LCD رنگی تنظیم کیلومتر پیشرفته از داخل ایسیو

دستگاه دیاگ خودرو مدل دستگاه دیاگ AK02

دستگاه دیاگ خودرو مدل دستگاه دیاگ AK02

ویژگی ها و جزئیات کدک خوان OBD2 طراحی دستی کلاسیک، افزودنی و پخش، اسکن سریع و پاک کردن کدهای مشکل، استفاده بسیار آسان، حتی یک مبتدی نیز می تواند از این دستگاه برای خواندن کد خطا با تعریف صفحه نمایش کد استفاده کند. شما می توانید مشکل را پیدا کنید و موارد ساده را خودتان حل کنید و در هزینه و زمان صرفه جویی کنید.

سازگاری قدرتمند، اسکنر جهانی OBD2 روی اکثر وسایل نقلیه مستقر در ایالات متحده در سال 1996، وسایل نقلیه 2000 اتحادیه اروپا و آسیایی کار می کند، وسایل نقلیه با تمام پروتکل های OBD2 CAN، ISO9141، J1850 VPW، J1850 PWM، KWP2000.

ابزاری مفید برای تشخیص خودرو، می‌توانید به راحتی دلایل بررسی چراغ موتور را با کلیک کردن روی دکمه‌های VIN (شماره شناسایی خودرو) و DTC برای بررسی سریع تعیین کنید. تست آماده به کار مانیتور I/M را انجام دهید، چراغ چک موتور را خاموش کنید، داده ها و کدهای قاب و تعاریف نمایش را بررسی کنید، دمای مایع خنک کننده موتور را کنترل کنید.

اسکنر OBD II Advanced Akface AK-02 دارای یک صفحه نمایش LCD بزرگ (128 در 64 پیکسل) با نور پس زمینه سفید و تنظیم کنتراست است که به شما امکان می دهد مستقیماً نتایج آزمایش را بخوانید. بدون نیاز به نصب باتری یا برنامه اضافی، مستقیماً از درگاه داده OBDII در ماشین کم مصرف شما تغذیه می شود.

کارکرد آسان، مجهز به کابل سنگین 2.5 فوتی، به شما امکان می دهد به راحتی در تست تشخیصی شرکت کنید. 4 دکمه لاستیکی که به خوبی پاسخ می دهند، دکمه های بالا و پایین برای حرکت در منو، دکمه های Enter و Exit به شما امکان اسکرول به عقب و ورود به منو را می دهد.این دستگاه با تمام خودروهای جدید سازگار است.

مشخصات ابزار

 • وزن 181 کیلوگرم
 • ابعاد 18 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های تجهیزات تعمیرگاهی عیب‌یابی انژکتور , عیب‌یابی موتور , کاربرد صنعتی

دستگاه دیاگ خودرو رایکار مدل P1

دستگاه دیاگ خودرو رایکار مدل P1

دیاگ خودروی شخصی رایکار بر اساس دانش و محصولی محلی برای کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر خودرو ساخته شده است. این کلید با اتصال به خودرو، عیوب و خطاهای تمامی زیرسیستم های خودرو را شناسایی کرده و برای هر یک از خطاها با تمرکز بر ارائه راه حل، محتوای فارسی تولید می کند.

کاربر به راحتی با اپلیکیشن مخصوص رایکار می تواند خودروی خود را عیب یابی کند و از عملکرد صحیح قطعات خودرو اطمینان حاصل کند. مزایای دانگل دیاگ شخصی Raykar Auto: – پوشش تمامی خودروهای ایرانی – پوشش تمامی زیر سیستم ها و ECU خودروها – اپلیکیشن تخصصی و فارسی – تولید محتوای فارسی برای هر اشتباه – پشتیبانی از نسخه های اندروید و iOS

مشخصات ابزار

 • وزن 0.04 کیلوگرم
 • ابعاد 14x8x3 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های تجهیزات تعمیرگاهی کاربرد خانگی
 • سایر توضیحات – پوشش تمام خودروهای ایرانی
 • – پوشش کلیه زیر سیستم ها و ECU های خودروها

دستگاه دیاگ خودرو مدل YA-101

دستگاه دیاگ خودرو مدل YA-101

مشخصات ابزار

 • وزن 170 کیلوگرم
 • ابعاد 12×6×2 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های تجهیزات تعمیرگاهی عیب‌یابی انژکتور , عیب‌یابی موتور , کاربرد صنعتی

دستگاه دیاگ خودرو تی ان ام مدل 7000 کد 007

6f2f829075444ddc1a8244a61a34c9e74a3c6378_1622615392.jpg (600×600)

مشخصات ابزار

 • وزن 500 کیلوگرم
 • ابعاد 25x10x5 سانتی‌متر
 • سایر توضیحات پشتیبانی بیش از ۲۵۰۰۰ آی سی جدید.
 • شناسایی خودکار آی سی.
 • آی سی تستر دیجیتال.

دستگاه دیاگ خودرو وکام مدل Vocom

دستگاه دیاگ خودرو وکام مدل Vocom

مشخصات ابزار

 • وزن 1 کیلوگرم
 • ابعاد 31x23x6 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های تجهیزات تعمیرگاهی عیب‌یابی موتور , کاربرد صنعتی
 • سایر توضیحات بعد از خرید باید لپ تاپ خود را به واحد خدمات شرکت ارسال کنید تا برنامه های دیاگ به صورت رایگان برای شما نصب گردد.

دستگاه دیاگ خودرو او-بی-دی بوتیک مدل E110

دستگاه دیاگ خودرو او-بی-دی بوتیک مدل E110

این دستگاه تشخیصی یکی از دستگاه های تشخیصی شناخته شده است. این دیاگ مبتنی بر دیاگ ELM 327 نسخه 1.5 اصلی است و یکی از کارآمدترین اسکنرها در کلاس عیب یابی بی سیم است.

این دیاگ قدرتمند در اندازه گیری پارامترهای ارسالی به EC EC موتور خودرو و بررسی اطلاعات و حذف آنها کاربرد فراوانی دارد و سنسورها را به حالت پیش فرض برمی گرداند که در نهایت لامپ کنترل خودرو را خاموش می کند.

این دستگاه را می توان با نصب اپلیکیشن مخصوص بر روی دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید و آیفون پیکربندی و استفاده کرد.همچنین لازم به ذکر است که دیاگ باتیک تنها از طریق بلوتوث و با دستگاه های گوشی هوشمند و یا تبلت و تمامی موارد با نمایشگر ارتباط برقرار می کند. انواع لپ‌تاپ و لپ‌تاپ به هم متصل می‌شوند و سپس کاربر دیاگ می‌تواند دستورات را ارسال کند یا روی صفحه نمایش خود نتیجه بگیرد.

توجه داشته باشید که به دلیل عدم پشتیبانی از این دیاگ و تمامی دستگاه های عیب یابی اورجینال به زبان فارسی، برای کسانی که تحصیلات آکادمیک و تئوری در رشته های مهندسی برق و مکانیک خودرو ندارند و آن را فقط به صورت تجربی و فقط به صورت تخصصی و حرفه ای تست می کنند.

و تسلط کامل به زبان انگلیسی مکانیک خودرو که در ساخت این نمودار به کار رفته و متشکل از صدها اصطلاح تخصصی انگلیسی است، به هیچ وجه مفید و قابل استفاده نخواهد بود، لذا لازم است مصرف کنندگان در هنگام خرید این کار را انجام دهند. . این نوع دستگاه عیب یابی و اسکنر موتور خودرو باید توجه ویژه ای داشته باشد.

مشخصات ابزار

 • وزن 0.06 کیلوگرم
 • ابعاد 9x5x3 سانتی‌متر
 • سایر توضیحات تست سنسور ها به ویژه سنسور اکسیژن و ولتاژهای ورودی و خروجی آن
 • یافتن کدهای خطا
 • تست اسموک

دستگاه دیاگ خودرو لانچ مدل DS 201

دستگاه دیاگ خودرو لانچ مدل DS 201

مشخصات ابزار

 • وزن 0.15 کیلوگرم
 • ابعاد 9x6x3 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های تجهیزات تعمیرگاهی کاربرد صنعتی
 • سایر توضیحات -مخصوص ماشین های خارجی و ماشین های ایرانی
 • – با 2 سال آپدیت آنلاین

دستگاه دیاگ خودرو اینلاین مدل هفت

دستگاه دیاگ خودرو اینلاین مدل هفت

مشخصات ابزار

 • وزن 500 کیلوگرم
 • ابعاد 25x10x5 سانتی‌متر
 • سایر توضیحات پشتیبانی بیش از ۲۵۰۰۰ آی سی جدید.
 • شناسایی خودکار آی سی.
 • آی سی تستر دیجیتال.

دستگاه دیاگ خودرو مدل ICOM NEXT

دستگاه دیاگ خودرو مدل ICOM NEXT

مشخصات ابزار

 • وزن 1.9 کیلوگرم
 • ابعاد 35x26x8 سانتی‌متر
 • سایر توضیحات بعد از خرید باید لپ تاپ خود را به واحد خدمات شرکت ارسال کنید تا برنامه های دیاگ به صورت رایگان برای شما نصب گردد.
 • عیب یابی، خواندن و پاک کردن خطاها
 • مشاهده پارامترها، تست عملگرها و تست های اتوماتیک
 • دسترسی به راهنمای تعمیرات، نقشه سیم کشی، موقعیت قطعات و …
 • برنامه ریزی، فلش و آپگرید تمامی کنترل یونیت ها
 • پشتیبانی از تمام یونیت ها ( موتور، گیربکس، ایربگ، سیستم ضد سرقت، ABS، پشت آمپر و…)
 • به همراه نرم افزار اطلاهات فنی، راهنمای تعمیرات، شماره فنی قطعات و …