سورتر و سورتینگ یعنی چه

سورتینگ به زبان ساده یعنی تفکیک کردن، مرتب و دسته بندی کردن یک محصول. دستگاه‌ سورتینگ برای سورت انواع محصولات غذایی، کشاورزی، معدنی و پلیمری استفاده می‌شود. انواع سورتینگ شامل اپتیکال یا نوری، دیجیتال، سنسوری، مغناطیسی و غیره می باشد. سورتینگ به تسهیل و سرعت در فرآیند تولید و عرضه یک محصول کمک شایانی می کند، نیروی انسانی و هزینه های جاری را کاهش می دهد و سودآوری را بیشتر می کند. دستگاهی هم که سورتینگ را انجام می دهد سورتر نام دارد.

دستگاه سورتر چیست؟

به دستگاهی الکترونیکی که فرآیند سورتینگ را انجام می دهد سورتر می گویند. یک سورتر محصول موردنظر را بر اساس شکل، رنگ، اندازه، وزن و حتی ترکیب شیمیایی آن به صورت خودکار سورت می‌کنند.

عملکرد یک سورتر می تواند شامل جدا کردن، رفع نقص، دسته بندی و جمع آوری باشد که  فرآیند کلی تولید را تسریع می کند.

سورتر پلاستیک، دستگاهی الکترونیکی بوده که فرآیند تفکیک سازی بر اساس نیاز مشتری را انجام می‌دهد. این دستگاه، پلاستیک را با توجه شکل، رنگ، ابعاد و وزن به صورت خودکار سورت می‌کند. فرآیند سورت کردن شامل جداسازی، رفع نقص، دسته‌بندی و جمع‌آوری می‌شود. سورتینگ پلاستیک، فرآیند کلی تولید را تسریع بخشیده و نمونه‌های معیوب را از موارد سالم تفکیک می‌کند.

تفکیک‌ کردن، مرتب و دسته‌بندی محصولات توسط دستگاه سورتینگ پلاستیک انجام می‌شود. سورتر پلاستیک به تسهیل و فرآیند تولید عرضه یک محصول کمک ویژه‌ای می‌کند. این دستگاه نیاز به نیروی انسانی و هزینه‌های جاری را کاهش داده و افزایش سودآوری را به دنبال دارد. انجام فرآیند سورتینگ پلاستیک به سورتر معروف است.

کالر سورتر پلاستیک چیست؟

به آن دسته از سورترهایی که محصول را بر اساس رنگ آن مرتب و تفکیک کنند کالرسورتر می گویند. فناوری دستگاه کالر سورتر می تواند مبتنی بر دوربین، اشعه ایکس، لیزر و تصویربرداری فوق طیفی باشد. ماشین‌های سورتینگ در صنعت مواد غذایی ادغام فناوری‌های سورت مکانیکی و نوری هستند.

کالر سورتر پلاستیک؛ دستگاهی هوشمند  است که می تواند انواع مختلف پلاستیک از جمله پت و ضایعات فلزی، شیشه بازیافتی و غیره را بر اساس سایز آنها سورت کند.

سورتر اپتیک یا مبتنی بر تشخیص نور، برای فرآیند بازیافت پلاستیک ضروری است زیرا امکان دستیابی به بهترین خلوص و کیفیت محصول را فراهم می کند. سورترهای پندتک از طیف وسیعی از فناوری های به روز از جمله دوربین ها، نورپردازی و نرم افزار یادگیری ماشین استفاده می کند. این سورترها می تواند عیوب محصول و مواد خارجی را بر اساس رنگ، شکل و بافت سورت کرده و حذف کنند.

سورتینگ پلاستیک

سورتینگ به معنای مرتب‌سازی، تفکیک و دسته‌بندی محصولات پلاستیک به روش سیستمی است. این دستگاه جهت جداسازی پلاستیک به روش از پیش تعیین شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. سورتینگ پلاستیک جهت تسریع در انجام امور و بهبود فعالیت طراحی شده است. تکنیک کاربری کالر سورتر پلاستیک به صورت خودکار به مرتب‌سازی ویژگی‌های ساختاری می‌پردازد.

عملکرد سورتر پلاستیک

دستگاه سورتر پلاستیک عملکردهای متنوعی داشته که در مجموع به بهبود فرآیند این دستگاه کمک می‌کند. جداسازی، رفع ایرادها، دسته‌بندی و جمع‌آوری از جمله عملکردهای سورتر پلاستیک هستند. به کمک این دستگاه، قادر به سورت پلاستیک در مدت زمان کوتاه خواهید بود.

سورتر پلاستیک

ضایعات پلاستیک

در صنعت پلاستیک، بازیافت و و جداسازی ضایعات آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در فرآیند جداسازی، موادی با قابلیت بازگشت به چرخه تولید ارزش بالایی دارند. از همین جهت، استفاده سوتر پلاستیک برای کارخانه‌های ضایعات ارزشمند بوده و این کار با حداکثر دقت انجام می‌شود.

نکات مهم در انتخاب سورتر پلاستیک

کالر سورتر، دستگاهی مناسب برای صنایع پلاستیک است. خرید این دستگاه مستلزم رعایت نکاتی بوده که جهت برخورداری از بهترین دستگاه به شما کمک می‌کند. جهت انتخاب و خرید سورتر پلاستیک به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • توجه به ظرفیت سورتر پلاستیک
 • میزان سورت کشیدن سورتینگ پلاستیک در هر ساعت
 • کیفیت و راندمان سورت پلاستیک
 • تامین خدمات پس از فروش دستگاه سورتر پلاستیک

تکنولوژی سورتر پلاستیک

فناوری مورد استفاده در دستگاه کالر سورتر پلاستیک شامل موارد مختلفی می‌شود. دوربین دیجیتال، اشعه ایکس، لیزر و سیستم شارش از جمله این موارد هستند. سورتر پلاستیک با تکنولوژی خود به تسریع در انجام امور و تحویل سریع کمک ویژه‌ای می‌کند.

انواع سورتر پلاستیک

سورتر پلاستیک انواع مختلفی داشته هریک از ویژگی‌هایی برخوردار هستند. انتخاب هریک از دستگاه‌های سورتینگ پلاستیک با توجه به کارکرد آن‌ها صورت می‌گیرد. از جمله انواع سورتر پلاستیک با توجه به مشخصات ویژگی‌های آن شامل موارد زیر می‌شود.

 • سورتر پلاستیک pvc
 • سورتر پلاستیک پت
 • سورتر پلاستیک ppc

کیفیت دستگاه سورتر پلاستیک

سورتر پلاستیک با کیفیت بالای خود عملکرد بهتری را از خود نشان خواهد داد. به علاوه، یک سورتینگ پلاستیک از ویژگی‌های خاص برخوردار بوده که بیانگر کیفیت آن است. کیفیت بالای دستگاه سورتر پلاستیک موجب کارکرد بهتر آن و افزایش دوام دستگاه می‌شود. هنگام خرید سورتر پلاستیک، به نکات مهم آن توجه داشته کنید تا شاهد بهترین کیفیت از آن باشید.

بهترین سورتر پلاستیک

بهترین دستگاه سورتر پلاستیک از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. مجموع این ویژگی‌ها در بهبود کیفیت نهایی کار موثر بوده و دوام بالایی خواهد داشت. از جمله ویژگی‌های بهترین سورتر پلاستیک شامل موارد زیر می‌شود.

 • سیستم هوشمند سورتر پلاستیک با عملکرد خودکار
 • شناسایی پلاستیک توسط دوربین با دقت بالا
 • پردازنده سریع سورت پلاستیک
 • محاسبات فوری و تحلیل آنی داده‌ها

مشخصات سورتر پلاستیک

از جمله مشخصات بارز سورتر پلاستیک، قابلیت جداسازی پلاستیک با رنگ‌های متفاوت است. امروزه، دستگاه کالر سورتر پلاستیک در اغلب کارخانه‌های بازیافت جهان استفاده می‌شود. ‌

اجزای دستگاه سورتر پلاستیک

دستگاه سورتینگ پلاستیک از اجزای متنوعی برخوردار است. مجموع این اجزا در کنار یکدیگر به کارکرد و افزایش بهره‌وری از آن کمک می‌کند. از جمله اجزای مهم و کاربردی سورتر پلاستیک شامل موارد زیر می‌شود.

 • پنل لمسی هوشمند
 • دوربین با قابلیت تشخیص هوشمند
 • سنسور هوشمند با دقت فوق‌العاده
 • مرتب‌سازی توسط تکنولوژی روز

چگونه پلاستیک را سورت کنیم

سورت کردن پلاستیک در گذشته به روش‌های سنتی صورت می‌گرفت. اما امروزه با کمک دستگاه‌های به روز سورت ضایعات توسط دستگاه سورتینگ پلاستیک انجام می‌شود. سورتر پلاستیک به تشخیص و جداسازی ضایعات کمک کرده و نیاز به نیروی انسانی را به حداقل می‌رساند. به علاوه، عملیات مربوط به بازیافت و تفکیک ضایعات توسط کالرسورتر پلاستیک در مدتی کوتاه صورت خواهد گرفت.

قیمت سورتر پلاستیک

سورتر دستگاه به روز و پیشرفته بوده که قیمت آن با توجه به مشخصات این دستگاه تعیین می‌شود. قیمت سورتر پلاستیک تحت تاثیر عوامل متعددی قرار گرفته که از جمله آن‌ها شامل موارد زیر است.

 • کیفیت و دقت سورتر پلاستیک
 • ظرفیت خروجی و تعداد کانال جهت سورتینگ پلاستیک
 • کیفیت خدمات پس از فروش شرکت
 • کیفیت قطعات جانبی دستگاه سورتر پلاستیک

خرید سورتر پلاستیک

جهت خرید سورتر پلاستیک با ما در تماس باشید. تمام تلاش ما به ارائه بهترین کیفیت دستگاه سورتر با سورتینگ پرسرعت پلاستیک است. به علاوه، پس از خرید کالرسورتر پلاستیک از خدمات ویژه‌ ما از جمله تامین خدمات پس از فروش بهره‌مند خواهید شد.

سورتر پلاستیک بهترین دستگاه برای کارخانه‌های بازیافت بوده که ضایعات را از یکدیگر تفکیک کرده و موجب کاهش هزینه‌های جانبی می‌شود. جهت ثبت سفارش و خرید سورتر پلاستیک با کارشناسان ما در این مجموعه در تماس باشید.

در صنعت پلاستیک و بازیافت اهمیت جداسازی ضایعات بسیار بالاست. در این جداسازی موادی که به چرخه تولید برمیگردن ارزش بسیار بالایی دارد و کارخانه های تولیدی این کار را با دقت بسیار انجام میدهند. در گذشته این جدا سازی به وسیله انسان صورت می گرفت که علیرغم صرف هزینه های زیاد منابع انسانی، زمان زیادی را تلف میکرد. مساله دیگری که بسیار حایز اهمیت می باشد دقت جدا سازی می باشد که این دستگاه با قابلیت هایی که دارد می تواند مواد گوناگون را با طیف رنگ های متفاوت جدا کند. دستگاه کالر سورتر پلاستیک امروزه در اکثر کارخانه های بازیافت جهان نصب و استفاده می شود ولی در ایران به روش سنتی انجام می شود.

سورتر پلاستیک پندتک قابلیت سورت انواع مختلفی از پلاستیک ها را بر اساس رنگ و جنس و شکل داراست.

ویژگیهای کالرسورتر پلاستیک:
سیستم پیشرفته جذب غبار
درصد خطای نزدیک به صفر
زبان فارسی و امکان اتصال به اینترنت
ظرفیت سورت بالا

سورتر پلاستیک

 • پنل لمسی 15 اینچی هوشمند
 • دوربین رنگ واقعیTrue Color
 • سنسور HD CCD با دقت فوق‌العاده
 • اجکتور از جنس استنلس تمام استیل
 • مرتب سازی هدفمند
 • Rgb+مرتب سازی شکل
 • مرتب سازی مادون قرمز با تکنولوژی InGaAs

سورتر پلاستیک Meyer ؛ تکنولوژی در خدمت بازیافت

سورتر پلاستیک میر با قابلیت تشخیص بار زنده و انواع پرک های Pet و PVC به بازیافت دقیق مواد پلاستیکی و پلیمری کمک شایانی خواهد کرد.
برای اطلاعات بیشتر و یا خرید سورتر پلاستیکی هر ساعتی از شبانه روز مشتاق پاسخگویی به تماس شما هستیم.