ماشین سورتینگ پت (PET):
این سری از ماشینها برای پاک سازی پرکهای پت(پت آسیابی) کاربرد دارند ماشین ورودی پرک با ضایعات مختلف از جمله ضایعات سایر پلاستیکهای رنگی را از پرکای پت جدا می‌نماید و پت سفید+آبی ویا همراه با پت سفید(پت دوغی) را تحویل می‌دهد. سری پیشرفته ماشینهای سورتینگ پت مجهز به دوربین‌های NIR هستند که قادر به شناسایی و جداسازی اقلام PVC از پرکهای PET هستند. برای دقت‌های بالاتر در جداسازی مواد پلیمری هم رنگ از پت تکنولوژی تصویربرداری فرا طیفی یا Hyperspectral استفاده می‌گردد…

ماشینهای سورتینگ همچنین می‌توانند برای پاکسازی مواد و مستربچ‌های پلیمری استفاده گردند مثلا در فرآیند تولید مواد پلیمری خرابی و سورختگی‌های موضعی روی محصول بوجود می‌آید که اثر آن ایجاد یک لکه تیره روی مواد پلیمری می‌باشد. به کمک ماشین سورتینگ رنگی می‌توان این مواد را پاکسازی نمود. همچنین مواد پلیمری و مستربچ که دارای ضایعات رنگی و یا مخلوط رنگی اشتباه می‌باشند می‌شود وارد دستگاه سورتینگ نمود و اقدام به سورت محصول نمود.

ماشین سورتینگ پلاستیکهای آسیابی و پلیمرهای رنگی:
این دسته از دستگاه سورت برای جداسازی چند رنگ پلاستیک آسیابی مخلوط شده از هم کاربرد دارند. نحوه کار بدین صورت است که برای جداسازی هر رنگ مثلا رنگ قرمز می‌بایست مخلوط پلاستیکها وارد دستگاه شده و برنامه رنگ مورد نظر انتخاب شود. با اجرای برنامه ماشین اقدام به جداسازی رنگ مورد نظر می‌نماید که بر طبق تئوری‌های سورتینگ این جداسازی همراه با درصد کمی از سایر رنگ‌ها خواهد بود. مخلوط بدست آماده دوباره می‌تواند وارد ماشین گردد و با برنامه سورت معکوس (Reverse sorting) رنگ جداسازی شده پاکسازی می‌شود. در عمل و در ظرفیتهای بزرگ یک سری از کانالهای ماشین برای سورت مستقیم و یک سری برای سورت معکوس تنظیم می‌گردد. بعنوان مثال در یک ماشین 6 کاناله 4 کانال برای سورت مستقیم و 2 کانال برای سورت معکوس استفاده می‌گردد. بطور معمول ظرفیت هر کانال برای پلاستیک‌های آسیابی بین 250 تا 300 کیلو بر ساعت می باشد. این بدان معنا است که مثلا در یک ماشین 6 کانال 4 کانال سورتینگ مستقیم می‌توانند بین 1000 تا 1200 کیلو در ساعت مواد پذیرش کنند ولی در طول این مدت یک رنگ از مخلوط مواد جدا می‌شود. اگر فرض کنیم مخلوط پلاستیک‌های آسیابی شامل 4 رنگ+1 رنگ ضایعاتی(سایر مواد) باشند و هدف جداسازی 4 رنگ باشد. می‌توان گفت با یک دستگاه سورتینگ 6 کاناله می‌توان بین 400 تا 500 کیلو مواد آسیابی ورودی را در 4 گروه با اجرای 4 برنامه مختلف جداسازی نمود.

سیستم های سورتینگ با کارایی و کیفیت بی نظیر

Sesotec یک متخصص برجسته در سورتینگ و تفکیک صنعتی است ما طیف وسیعی از سیستمهای حذف آلایندهها و تفکیک جریان مواد را تحت پوشش قرار میدهیم از یک سیستم تفکیک که به منظور تفکیک اشیاء بزرگتر طراحی شده گرفته تا حذف ذرات کوچک و ظریف در کنار راه حل های استاندارد ما همچنین راه حلهای سفارشی کاملی را ارائه میدهیم به واسطه تجربه چندین ساله ما اشراف خوبی بر فرایندهای شما داریم و میتوانیم راه حلهای متناسب با نیازهای مختلف و برنامههای کاربردی از صنعت بازیافت تا سورتینگ مواد غذایی به شما پیشنهاد کنیم

طراحی ماژولار

دستگاههای سورتینگ ما دارای طراحی ماژولار هستند بسته به نوع کاربرد میتوان حسگرهای مختلف ، آشکارسازها و جدا کننده ها را در یک دستگاه واحد ترکیب کرد سیستمهای جداسازی( نازلهای انفجار ، هوا فلاپها و غیره) مواد ناخواسته را از جریان مواد از در کسری از ثانیه حذف می کنند این دقت باعث افزایش بازدهی مواد و کاهش اتلافات می شود .

تمرکز دقیق از طریق سنسورهای متعدد

. حسگرهای القایی با اطمینان فلزات را شناسایی میکنند .

. سنسورهای نوری مجهز به دوربینهای مونوکروم CCD با وضوح بالا رنگ و شکل مواد را دقیقاً تشخیص می دهند

. سنسورهای مادون قرمز NIR جنس مواد مختلف را تشخیص می دهند .

تجزیه و تحلیل سیگنال هوشمند

داده های ایجاد شده توسط سنسورها صرفاً خوراک اولیه سیستم هستند ” مغز سیستم یعنی نرم افزار پیشرفته از الگوریتم های هوشمند برای اطمینان از تمایز دقیق بین عناصر در جریان مواد استفاده می.کند دستگاههای ما آنچه را که سنسورها تشخیص می دهند را درک می کنند . در این فرآیند این سیستمها به طور خودکار مقادیر مرجع اصلی را در حین کار یاد میگیرند و به سیستمهای ما این امکان را می دهند تا بصورت آنی به پتانسیل عملکرد کامل خود برسند ناگفته نماند که این نرم افزار میتواند به سرعت و دقیقاً براساس نیازهای شما تنظیم شود و از حداکثر کارایی اطمینان حاصل شود .

مزایای استفاده از دستگاه های سورتینگ ما

. کیفیت عالی محصول را تضمین می کنند .

بدون کاهش کارایی خروجی را به حداکثر برسانند .

طراحی ماژولار ، انعطاف پذیری تجهیزات جهت اجرای دقیق وظایف تفکیک را ممکن می سازد .

. این سیستمها دارای قابلیت اطمینان بالایی هستند و هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین می باشد .

. آلودگیها و ناخالصیها را با دقت بسیار بالایی حذف می کنند

. جریانهای مواد مخلوط را به دستههای مرتب تفکیک میکنند

حداقل میزان افت بازدهی را دارند

. 4 عملکرد بهینه را با نرم افزار کاربر پسند ارائه می دهند

. به واسطه تنظیمات و پیکربندی ساده و سریع با سریعا محصولات جديد تطابق پیدا می کنند .